Kuraldışı Dergi Ocak Sayısı

Ocak 2014
KD Kuraldışı Dergi

www.kuraldisidergi.com

Bülten İçeriği:

NİL GÜN

Yeni Yılda Kendini Yenileyebilmek

Bir yılı daha geride bırakırken “Hayat bir dondurmadır. Erimeden tadını çıkarın” diyen kişiye hak vermemek elde değil. Yeni yılda gerçekleştirmek istediklerimizle ilgili planlar yaparken gerçek değişim için motivasyona, öz disipline, eylem planına ve uzun vadede tutabileceğimiz sözler vermeye ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız.

Devamı için tıklayın »

DEFNE SUMAN MASALLARI

Hareketin Bereketi

Hayatta bir şeyler gerçekleştirebilmek için adım atmak, harekete geçmek gerekiyor. Düşünüp taşınmak, eylemle birleşmediğinde atalete yol açıyor. Durdukça kendimize, yeteneğimize ve yapabileceklerimize dair inancımız köreliyor. Oysa bilinmeyene doğru adım atıp, ilerlemeye başlayınca tahmin etmediğimiz kadar güçlü, yetenekli ve şanslı olduğumuzu hissediyoruz. Eskilerin "Harekette bereket vardır" sözüne kulak vermek hepimizin hayrına.

Devamı için tıklayın »

SENTENTİ

Kimi Kimden Korumalı?

Freud’un ‘‘Dil sürçmesi yoktur beyin sürçmesi vardır’’ diye özetlediği dil sürçmeleri aslında bilinçaltımıza dair önemli veriler sunuyor. Ne de olsa insan yaşam yoluna çıkabilmek için önce kendi önünden çekilmeli..

Devamı için tıklayın »

KÜÇÜK DENİZYILDIZLARI

Stres ve Öğrenme

Günümüzün aşırı rekabetçi toplumunda, sürekli değişen eğitim ve sınav sistemlerine maruz kalan çocuklarımız stresle çok erken yaşta tanışıyor ve bu yüzden okulda çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. Yaşadıkları sorunlara bakarak stres yüzünden beyinlerinin hangi bölgesini etkin biçimde kullanamadıklarını anlamak ve buna çözüm bulmak mümkün.

Devamı için tıklayın »

MAVİNİN SESİ

Ruh Sızıntısı

Hepimiz enerjiyiz; dolayısıyla sürekli bir şeyler yetiştirmek veya bir şeylere yetişmek için heba ettiğimiz enerjiye aslında ruh sızıntısı diyebiliriz. Peki, kendimizi feda etmek uğruna elde ettiklerimiz neye yarar ki biz, biz olamadıktan sonra?

Devamı için tıklayın »

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s